Gabinet psychologiczny

Kilka lat temu stanęliśmy przed problemem w naszej rodzinie, z którym sami nie potrafiliśmy sobie poradzić. Zaczęliśmy szukać  pomocy, lecz mimo dobrej znajomości środowiska, sprawa  znalezienia terapeuty okazała się bardzo trudna. Kiedy w końcu trafiliśmy na psychoterapię prowadzoną przez parę dobrze rokujących terapeutów posiadających stosowne certyfikaty wkrótce okazało się, że problemem jest ich tzw. neutralność światopoglądowa, która w praktyce oznaczała zawoalowaną materialistyczną i ateistyczną wizję świata. Zamiast oczekiwanej pomocy zostaliśmy z piętrzącymi się poważnymi problemami. To doświadczenie uświadomiło nam, że jest poważny brak oferty pomocy dla tradycyjnych małżeństw i rodzin.
Patrząc na dynamiczne zmiany w świecie i problemy przed jakimi staje wiele małżeństw  chcemy dzielić się doświadczeniem własnego 35-letniego małżeństwa i nie boimy się rozmawiać o wartościach, celu czy sensie życia.
Proponujemy porady psychologiczne dla małżeństw w różnego rodzaju kryzysach. Spośród istniejących szkół najbliższa jest nam psychoterapia obiektywizująca Wandy Półtawskiej oraz terapie nurtu egzystencjalnego.
W swojej pracy pozostajemy w superwizji i nieustannie się uczymy.

Poniżej nasze profile kompetencyjne

Ryszard Stocki

Ryszard Stocki

Jestem doktorem habilitowanym w dziedzinie psychologii. Przed laty ukończyłem Kurs Podstawowych Umiejętności Psychoterapeutycznych na Klinice Psychiatrycznej, wtedy jeszcze Akademii Medycznej w Krakowie. Posiadam też Certyfikat Treningu i Rozwoju z Thames Valley University. Swoją pracę magisterską i doktorską poświęciłem diagnozie w psychoterapii. Pracę habilitacyjną napisałem na temat patologii organizacyjnych. Mam za sobą kilkudziesięcioletnią praktykę doradcy i trenera zarządzania.  Obecnie kieruję projektem Toksykologii Przestrzeni Społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, gdzie również uczę studentów. Jestem członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich i Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców.

Klaudia Stocka

Klaudia Stocka

Z wykształcenia jestem pedagogiem, ukończyłam pedagogikę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, choć nie sfinalizowałam studiów obroną pracy magisterskiej z powodu rozpoczęcia  intensywnego życia żony i matki.  Wiem, że są sytuacje, w których sami sobie nie jesteśmy w stanie poradzić.  Będąc matką ósemki dzieci (z których jedno zmarło) dzień po dniu poszukiwałam sposobów na stworzenie  szczęśliwego domu – małżeństwa i rodziny.

Kontakt telefoniczny w celu umówienia spotkania: 731 638 039
Gabinet znajduje się przy ul. Zielnej 37 w Iwanowicach Dworskich, (15 km na północ od Krakowa)