O mnie

Zapraszam na stronę, na której postanowiłem zebrać różne informacje o sobie porozrzucane w sieci. Są jednak rzeczy, których na próżno szukać wśród informacji o książkach i formalnych wystąpieniach lub badaniach, a które mówią kim jestem.

Po pierwsze jestem nałogowym naprawiaczem.  Mam jakąś niechęć do wyrzucania rzeczy. Nawet w sytuacji, kiedy naprawa może zająć wiele godzin, a rzecz jest stosunkowo tania lubię naprawiać. Nie jest to więc kwestia finansowa. Oczywiście przechodząc koło różnych śmietników cierpię, kiedy widzę ile rzeczy można byłoby tam naprawić 🙂  Myślę, że to swoiste hobby ma także przeniesienie na relacje, na doradztwo i psychoterapię – mam poczucie, że wszystko da się naprawić. Niestety w relacjach z ludźmi potrzebna jest wola drugiej strony, no i dobór właściwej metody. Nie wszystko da się naprawić młotkiem 😉

Innym moim hobby jest robienie zdjęć, zwłaszcza mojej żonie. Jest to dla mnie sposób na uchwycenie piękna i zatrzymanie chwil, które bywają tak bardzo ulotne. W ten sposób wracam do nich często, gdyż są w tle mojego desktopu. Gromadzę też zdjęcia, które mogą służyć jako ilustracje do moich wykładów i zajęć. Aby nie być gołosłownym umieszczam obok zdjęcie z moich wędrówek po nocnej Lizbonie z października 2021. Urok tych krętych uliczek, w których człowiek niemal chce się zagubić przypomina mi się za każdym razem, kiedy na nie patrzę. Pojechałem wtedy do Portugalii w zupełnie innym niż turystyczny celu i nie zabrałem nawet swojego aparatu, więc zdjęcie zrobiłem telefonem.

Kolejnym hobby, o którym niechętnie mówię, bo nie jestem w nim wystarczająco dobry, aby się chwalić, jest tango. Ale praktyka czyni mistrza, więc z nadzieją patrzę w przyszłość. Niestety mój ulubiony nauczyciel – Grzegorz, jedyny który uczył naturalnego tango milonguero, wyjechał z Krakowa.  To co jest dla mnie niesamowite w tangu to możliwość tańczenia zarówno do rytmu jak i do melodii,  nieograniczone możliwości improwizacji, bardzo bliski kontakt z partnerką – słowem wszystko co sprawia, że w tangu nie ma czasu i możliwości skupienia się na czymkolwiek innym niż na tańcu.